משתמש:ישראל121/טיוטה
תאריך התחלה | 15 ביולי 2017 |
---|---|
תאריך סיום | 23 ביולי 2017 |
מספר משתתפות | 16 |
מארחת | יוון |
ערים מארחות | חאניה, רתימנו |
זוכה | יוון |
סגנית | ישראל |
מספר משחקים | 56 |
השחקן המצטיין | וסילי צ'רמפופולוס |
מלך הסלים |
סביאטוסלב מיכאיליוק 20.4 למשחק |
מלך הריבאונדים |
סימון בירגנדר 13.8 למשחק |
מלך האסיסטים |
תמיר בלאט 10.1 למשחק |
אליפות אירופה בכדורסל עד גיל 20 לשנת 2004 נערכה בתאריכים 23 ביולי–1 באוגוסט 2017 ביוון.
במשחק הגמר ניצחה סלובניה את ישראל, וזכתה באליפות אירופה בפעם השנייה בתולדותיה.
הקבוצות המשתתפות[עריכת קוד מקור | עריכה]
בתחרות השתתפו 12 נבחרות:
- ישראל
- אוקראינה
- בלארוס
- יוון - האלופה המכהנת לשנת 2002 (ב-2002 לא נערכה האליפות)
- לטביה
- ליטא
- סלובניה
- ספרד
- סרביה ומונטנגרו
- צ'כיה
- קרואטיה
- רוסיה
הערים המארחות[עריכת קוד מקור | עריכה]
עיר מארחת | מקומות ישיבה | סיבוב |
---|---|---|
הרקליון (הרקליון ארנה) | 5,222 | שלב הבתים משחקי הנוקאאוט (כולל רבע הגמר ומעלה) |
הרקליון (אולם אוניברסיטת הרקליון) | 1,080 | שלב הבתים משחקי הנוקאאוט (כולל רבע הגמר ומעלה) |
חאניה (אולם קלדיסוס) | 2,400 | שלב הבתים, שמינית הגמר ומשחקי הדירוג |
רתימנו (אולם מלינה מרקורי) | 1,600 | שלב הבתים, שמינית הגמר ומשחקי הדירוג |
שלב הבתים[עריכת קוד מקור | עריכה]
בסיבוב זה חולקו הנבחרות ל-4 בתים של 4 קבוצות כל אחת, כאשר כל הקבוצות עולות לשלב שמינית הגמר, המתקיים בשיטת הצלבה - בית א' עם בית ב' ובית ג' עם בית ד' (מקום ראשון בבית א' מול מקום רביעי בבית ב', מקום ראשון בבית ג' מול מקום רביעי בבית ד', מקום שני בבית א' מול מקום שלישי בבית ב' וכן הלאה).
בית א'[עריכת קוד מקור | עריכה]
נבחרת | נקודות | משחקים | ניצחונות | תיקו | הפסדים | שערים | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
זכות | חובה | הפרש | ||||||
יוון | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 253 | 168 | 85 |
שוודיה | 5 | 3 | 2 | 0 | 1 | 186 | 201 | -15 |
גרמניה | 4 | 3 | 1 | 0 | 2 | 233 | 209 | 24 |
צ'כיה | 3 | 3 | 0 | 0 | 3 | 154 | 248 | -94 |
שוודיה | 72 – 66 | גרמניה |
צ'כיה | 47 – 88 | יוון |
גרמניה | 90 – 51 | צ'כיה |
יוון | 79 – 44 | שוודיה |
צ'כיה | 56 – 70 | שוודיה |
גרמניה | 77 – 86 | יוון |
בית ב'[עריכת קוד מקור | עריכה]
נבחרת | נקודות | משחקים | ניצחונות | תיקו | הפסדים | שערים | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
זכות | חובה | הפרש | ||||||
צרפת | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 205 | 177 | 28 |
איסלנד | 4 | 3 | 1 | 0 | 2 | 176 | 190 | -14 |
טורקיה | 4 | 3 | 1 | 0 | 2 | 205 | 210 | -5 |
מונטנגרו | 4 | 3 | 1 | 0 | 2 | 196 | 205 | -9 |
איסלנד | 50 – 58 | צרפת |
מונטנגרו | 73 – 69 | טורקיה |
צרפת | 76 – 73 | מונטנגרו |
טורקיה | 82 – 66 | איסלנד |
מונטנגרו | 50 – 60 | איסלנד |
צרפת | 71 – 54 | טורקיה |
בית ג'[עריכת קוד מקור | עריכה]
נבחרת | נקודות | משחקים | ניצחונות | תיקו | הפסדים | שערים | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
זכות | חובה | הפרש | ||||||
ישראל | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 275 | 225 | 50 |
ליטא | 5 | 3 | 2 | 0 | 1 | 269 | 234 | 35 |
אוקראינה | 4 | 3 | 1 | 0 | 2 | 237 | 245 | -8 |
לטביה | 3 | 3 | 0 | 0 | 3 | 177 | 254 | -77 |
אוקראינה | 79 – 92 | ליטא |
ישראל | 90 – 54 | לטביה |
לטביה | 62 – 75 | אוקראינה |
ליטא | 88 – 94 | ישראל |
אוקראינה | 83 – 91 | ישראל |
לטביה | 61 – 89 | ליטא |
בית ד'[עריכת קוד מקור | עריכה]
נבחרת | נקודות | משחקים | ניצחונות | תיקו | הפסדים | שערים | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
זכות | חובה | הפרש | ||||||
ספרד | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 262 | 218 | 44 |
סרביה | 5 | 3 | 2 | 0 | 1 | 246 | 214 | 32 |
סלובניה | 4 | 3 | 1 | 0 | 2 | 198 | 236 | -38 |
איטליה | 3 | 3 | 0 | 0 | 3 | 204 | 242 | -38 |
סלובניה | 59 – 91 | ספרד |
איטליה | 69 – 77 | סרביה |
סרביה | 82 – 57 | סלובניה |
ספרד | 83 – 72 | איטליה |
איטליה | 63 – 82 | סלובניה |
ספרד | 88 – 87 | סרביה |
שלב הנוקאאוט[עריכת קוד מקור | עריכה]
שמינית גמר | רבע גמר | חצי גמר | גמר | |||||||||||
20 ביולי | ||||||||||||||
יוון | 76 | |||||||||||||
ליטא | 72 | |||||||||||||
22 ביולי | ||||||||||||||
יוון | 77 | |||||||||||||
ספרד | 56 | |||||||||||||
20 ביולי | ||||||||||||||
גרמניה | 61 | |||||||||||||
ספרד | 69 | |||||||||||||
23 ביולי | ||||||||||||||
יוון | 65 | |||||||||||||
ישראל | 56 | |||||||||||||
20 ביולי | ||||||||||||||
ישראל | 74 | |||||||||||||
איסלנד | 54 | |||||||||||||
22 ביולי | ||||||||||||||
ישראל | 74 | |||||||||||||
צרפת | 52 | מקום שלישי | ||||||||||||
20 ביולי | 23 ביולי | |||||||||||||
סרביה | 67 | ספרד | 58 | |||||||||||
צרפת | 86 | צרפת | 72 | |||||||||||
משחקי הדירוג[עריכת קוד מקור | עריכה]
מקומות 5–8[עריכת קוד מקור | עריכה]
חצי גמר 5–8 | מקום חמישי | ||||||
22 ביולי | |||||||
גרמניה | 81 | ||||||
ליטא | 85 | ||||||
23 ביולי | |||||||
ליטא | 86 | ||||||
סרביה | 102 | ||||||
מקום שביעי | |||||||
22 ביולי | 23 ביולי | ||||||
איסלנד | 71 | גרמניה | 79 | ||||
סרביה | 89 | איסלנד | 73 |
מקומות 9–16[עריכת קוד מקור | עריכה]
רבע גמר 9–16 | חצי גמר 9–13 | מקום תשיעי | ||||||||
20 ביולי | ||||||||||
מונטנגרו | 83 | |||||||||
22 ביולי | ||||||||||
סלובניה | 78 | |||||||||
מונטנגרו | 72 | |||||||||
20 ביולי | ||||||||||
טורקיה | 80 | |||||||||
לטביה | 57 | |||||||||
23 ביולי | ||||||||||
טורקיה | 75 | |||||||||
טורקיה | 85 | |||||||||
20 ביולי | ||||||||||
אוקראינה | 82 | |||||||||
שוודיה | 76 | |||||||||
22 ביולי | ||||||||||
איטליה | 66 | מקום אחד עשר | ||||||||
שוודיה | 74 | |||||||||
20 ביולי | 23 ביולי | |||||||||
אוקראינה | 77 | |||||||||
צ'כיה | 68 | מונטנגרו | 65 | |||||||
אוקראינה | 75 | שוודיה | 61 | |||||||
מקומות 13–16[עריכת קוד מקור | עריכה]
שלוש הנבחרות שמסיימות במקומות האחרונים יורדות לדרג ב' (כלומר רק הנבחרת במקום השלושה עשר נשארת בדרג א').
חצי גמר 13–16 | מקום שלושה עשר | ||||||
22 ביולי | |||||||
סלובניה | 78 | ||||||
לטביה | 50 | ||||||
23 ביולי | |||||||
סלובניה | 52 | ||||||
איטליה | 69 | ||||||
מקום חמישה עשר | |||||||
22 ביולי | 23 ביולי | ||||||
איטליה | 55 | לטביה | 77 | ||||
צ'כיה | 53 | צ'כיה | 80 |
פרסי הטורניר[עריכת קוד מקור | עריכה]
MVP[עריכת קוד מקור | עריכה]
חמישיית הטורניר[עריכת קוד מקור | עריכה]
מלך הסלים[עריכת קוד מקור | עריכה]
- סביאטוסלב מיכאיליוק - 20.4 למשחק
מלך הריבאונדים[עריכת קוד מקור | עריכה]
- סימון בירגנדר - 13.8 למשחק
מלך האסיסטים[עריכת קוד מקור | עריכה]
- תמיר בלאט - 10.1 למשחק
דירוג סופי[עריכת קוד מקור | עריכה]
ארבעת המקומות הראשונים נקבעו על בסיס משחק הגמר ומשחק על המקום השלישי. שאר המיקומים נקבעו ראשית לפי משחקי הדירוג.
מקום | נבחרת | מאזן |
---|---|---|
סלובניה | 7–0 | |
ישראל | 6–1 | |
ליטא | 6–1 | |
4 | יוון | 5–2 |
5 | סרביה ומונטנגרו | 5–2 |
6 | רוסיה | 4–3 |
7 | לטביה | 3–4 |
8 | צ'כיה | 5–2 |
לא העפילו לרבע הגמר | ||
9 | בלארוס | 4–3 |
10 | אוקראינה | 3–4 |
11 | ספרד | 3–4 |
12 | קרואטיה | 3–4 |
אליפות אירופה בכדורסל עד גיל 20 |
---|
סלובניה זכייה שנייה |
קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]
- אתר האינטרנט הרשמי של ישראל121/טיוטה (באנגלית)