התחנה המרכזית של נהריה
מיקום | נהריה |
---|---|
אתרים סמוכים | קניון ארנה נהריה, צומת נהריה, תחנת הרכבת נהריה |
שירות אוטובוסים | למטרופולין חיפה, לגליל ולתל אביב |
קואורדינטות | 33°00′20″N 35°05′50″E / 33.005581°N 35.097343°E |
התחנה המרכזית של נהריה היא תחנה מרכזית ומסוף האוטובוסים המרכזי של העיר נהריה והגליל המערבי. התחנה שוכנת במרכזה של העיר, סמוך לתחנת הרכבת נהריה בשדרות הגעתון בעיר.
מבנה התחנה[עריכת קוד מקור | עריכה]
מבנה התחנה המרכזית כולל מספר של חנויות וקיוסקים ואת משרד חברת נתיב אקספרס.
שירותי אוטובוסים בתחנה[עריכת קוד מקור | עריכה]
תחנת האוטובוס המרכזית של נהריה היא תחנת האוטובוסים המרכזית באזור מישור החוף הצפוני. בתחנה עוברים מדי יום נוסעים במאות אוטובוסים, הן בקווים העירוניים בתוך העיר יחד עם רציף האוטובוסים מחוץ לתחנה הממוקם בסמוך בשדרות הגעתון. בקווים הבינעירוניים יוצאים קווי אוטובוס בעיקר לגליל ולחיפה.
מהתחנה קווי אוטובוס ישירים לאזור המרכז. בסמוך לתחנה ממוקמת תחנת הרכבת נהריה ממנה יוצאים קווי רכבת לתל אביב ולדרום, כלל קווי האוטובוס בתחנה מופעלים על ידי חברת נתיב אקספרס, למעט קווים לתל אביב המופעל בידי אגד, פועל בכל ימי השבוע.
עקב מלחמת חרבות ברזל - חלק מהקווים בעיקר ליישובים צמודים לגבול לבנון אינם פעילים זמנית.
קווים אזוריים ובינעירוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]
קו | מפעילה | מסלול | רציף | הערות נוספות |
---|---|---|---|---|
נתיב אקספרס | 6 | 🔄 מושבת זמנית עקב המצב הבטחוני | ||
8 | מושבת זמנית עקב המצב הבטחוני | |||
8 | מושבת זמנית עקב המצב הבטחוני | |||
7 | מושבת זמנית עקב המצב הבטחוני | |||
8 | מושבת זמנית עקב המצב הבטחוני | |||
4 | מושבת זמנית עקב המצב הבטחוני | |||
30 | נהריה - שבי ציון - נס עמים | 5 | ||
31 | נהריה - גשר הזיו - אכזיב - לימן - ראש הנקרה - שלומי - מצובה | 6 | ||
4 | מושבת זמנית עקב המצב הבטחוני | |||
37 | נהריה - כברי - מנות - עבדון | 4 | ||
39 | נהריה - יחיעם - געתון - עין יעקב - מעונה - מעלות תרשיחא | 5 | ||
40 | נהריה - מעונה - מעלות תרשיחא - צוריאל - אלקוש - פסוטה - אבירים | 8 | ||
41 | נהריה - מעונה - מעלות תרשיחא | 7 | ||
42 | נהריה - כברי - יחיעם - געתון - עין יעקב - נהריה | 7 | 🔄 | |
43 | נהריה - מעונה - מעלות תרשיחא - כפר ורדים - יאנוח | 7 | ||
44 | נהריה - מעונה - מעלות תרשיחא - פקיעין - בית ג'אן | 7 | ||
45 | נהריה - מעונה - מעלות תרשיחא - פקיעין - כסרא | 4 | ||
46 | נהריה - מעונה - מעלות תרשיחא - פקיעין - כסרא | 7 | ||
47 | נהריה - נתיב השירה - שיח דנון - אשרת - עמקה - בית העמק - אבו סנאן | 7 | ||
48 | נהריה - פארק תעשיות בר לב - כרמיאל | 4 | ||
49 | נהריה - נווה זיו - מעליא - מצפה הילה - מעונה - כפר ורדים | 5 | ||
50 | נהריה - מעליא - צוריאל - חורפיש | 7 | ||
53 | נהריה - מעונה - מעלות תרשיחא - כפר ורדים - יאנוח | 7 | ||
55 | נהריה - יאנוח - גיתה | 5 | ||
81 | נהריה - מעונה - מעלות תרשיחא - חורפיש - סאסא | 5 | ||
147 | נהריה - נתיב השיירה - שיח דנון - אשרת - עמקה - בית העמק - ירכא | 3 | ||
271 | נהריה - עכו - קריות - חיפה | 2 | מאסף | |
272 | נהריה - עכו - קריות - חיפה | 2 | ישיר | |
281 | סאסא - חורפיש - מעלות תרשיחא - מעונה - נהריה - עכו - קריות - חיפה | 2 | ⬅️ | |
2 | ⬅️מושבת זמנית עקב המצב הבטחוני | |||
367 | נהריה - מעונה - מעלות תרשיחא - חורפיש - מירון - צומת מירון - צפת | 5 | ||
368 | נהריה - מעלות תרשיחא - כפר ורדים - מגדל תפן - כרמיאל | 3 | ||
909 | אגד | נהריה - עכו - קריות - חיפה - מחלף אולגה - מחלף נתניה - מחלף הסירה - תל אביב-יפו | 2 | ישיר בימי שישי בלבד |
מקרא סימנים:
- ♿ - אוטובוס עירוני נגיש
- 🔄 - קו סיבובי (מעגלי)
- ⬅️ - קו חד כיווני